BK 10, ČTVRTÉ ON-LINE ČÍSLO BASTARDDORFSKÉHO KURÝRA


ÚVODEM

Léto je v plném proudu a s tím souvisí i neodmyslitelné skautovačky po všech možných koutech světa. Jako první se ozval Bubák s reportáží z nedaleké a přesto nám dosti vzdálené Ukrajiny.

Hanes

OBSAH:

Z CEST

Ukrajina

(VLOŽENO 11.7.2001)

 

Turecko

(VLOŽENO 11.7.2001)

 

Východní Slovensko od Pepy Havlíčka

(VLOŽENO 5.9.2001)

 

Rumunsko

(VLOŽENO 24.9.2001)

 

Sokotra

(VLOŽENO 10.1.2002)

RÁDIO BASTARD

Tunel+vyhodnocení

(VLOŽENO 2.10.2001)

 

Písničky na přání

 (VLOŽENO 10.9.2001)

AKCE

Krakonošův návrat

(VLOŽENO 10.10.2001)

 

 

 


Z CEST

Ukrajina (VLOŽENO 11.7.2001)

Police, Náchod

Zdar Hanes, v neděli jsme se s Klubařem, Ritou a Andreou vrátili z desetidenního putování po Ukrajině s CK Alvarez. Počasí bylo sice silně deštivé ale nálada výborná. Takže připravujeme zprávy a fotky do kurýra. Na jak dlouho vidíš ten pobyt v Turecku? Trochu jsem pozapomněl na diáky, ale kdyby jsi potřeboval, tak by se tam desítka našla. Hodně zdaru do cestování přeje Bubák.

Bubák

Jestli Bubák něco dalšího stvořil se podívejte tu.

 


Turecko (VLOŽENO 11.7.2001)

Praha

Na tuto výpravu bych se měl společně s Mírou Hornychem vypravit 12.7. a o jejím průběhu Vás hodlám informovat na stránce cestování/turecko.

Hanes

 


Východní Slovensko (VLOŽENO 5.9.2001)

Praha

Jak viděl východní Slovensko a jihovýchodní Polsko ze sedla svého bajku kamarád Pepa Havlíček se dozvíte na Matějově stránce v sekci BAJKOVÁNÍ.

Hanes


Rumunsko (VLOŽENO 24.9.2001)

Police n/M

Čerstvé zprávy od navrátivší se výpravy do Rumunských hor nám přišly z Kovopolu...

Rumunsko bylo perfektni a opravdu slunecne, v coz jsme ani nedoufali. Jinak jsme byli 2 dny na bukovinskych malovanych klasterech, jezdili taxiky, stopem (taky jednou na korbe se zivim prasetem) i vlakem, 4 dny byli v horach Calimani, kde jsme 2x lezli na nejvyssi horu Pietrosul, skoro celou noc drzely s Andrej ve vetru stan, v noci a rano brousil kolem medved, kochali se zasnezenymi horami Rodnei (pres udoli), tezili jsme siru v sirnych dolech a koupali se v sirne ricce, rozbijeli okna v polorozpadlem dole, nehorazne se prezirali melouny, mokli jedno odpoledne v horach Apuseni, kde jsme nakonec spali na Padisi v pravych nefalsovanych desne vlhkych a spinavych rumunskych chatickach, bastili klobasky doma u pani hospodske z Padise, prolezali jeskyne Ponornych Hradu a pozorovali vyveracku a hukot reky Galbeny, flakali se cele odpoledne na jedne slunecne loucce a pak se kochali krasou ledove jeskyne Focul Viu = Ledovy Plamen, cely den se presouvali po rozpalene a umorne asfaltce k vlaku a pak si uzivali opet melounu v Beius a v Aradu, podporovali rumunskou ekonomiku nakupem pravych vlnenych svetru (a Medoch taktez podporoval madarske celnice a rumunske celniky v jejich nelehke situaci svymi tezce vydelanymi DEM, jelikoz mel moooc krasny pas), sdileli aradske hl. nadrazi s fetujicimi cikanaty, naucili se par dulezitych rumunskych frazi jako: Esta super (to je super), Unde este chan (kde je hospoda), Kit costa (kolik to stoji) ..........

NO ZKRATKA ZAZITKU NESPOCITANE, a to jsem urcite na minimalne 1 000 ostatnich zapomnela. Ale treba si vzpomenou ostatni.

Andrea Heřmánková

Další zprávy nám slíbila Beruška...

Super, super, ja osobne jsem absolutne nadsena, pocasi nam opravdu pralo,byli jsme na klasterech, vylezli na nejvyssi vrchol Caliman, pobyli na Apusenach, jezdili vsemoznejma dopravnima prostredkama, hledali siru,cpali se melounama,.... proste bajo. Mozna casem dam neco dokupy pro kuryr.

Beruška

 


Sokotra (VLOŽENO 10.1.2002)

Brno

Ahojte všichni,

v září jsem absolvovala cestu do Jemenu na ostrov Sokotra, a z této cesty vám teď ukážu alespoň pár fotek. Kdo chcete vidět víc, přijeďte za mnou nejlépe do Brna. Celé to proběhlo v rámci projektu české rozvojové pomoci poskytovaného Jemenské republice, jeho název zní: Tvorba ekologické sítě a agrolesnictví, vzdělávací a kulturní rámec pro trvale udržitelný rozvoj ostrova Sokotra. Projekt trvá již od r. 1999 a letošní rok by měl být posledním, nicméně žádáme o jeho prodloužení. Na jeho vypracování se podílí mimo expertů naší fakulty také lesnická fakulta v Praze a Národní Muzeum.

Jak již je mým (snad pozitivním) zvykem, nebudu se moc rozepisovat a některé konkrétní činnosti popíšu u fotek.

Hanka Habrová

 


RÁDIO BASTARD

Soutěž Rádia Bastard (VLOŽENO 10.9.2001)

Bastarddorf

Zdar Vazeni, komu se to nedoslechlo, oznamuju, ze minulou nedeli probehlo mereni delky petrovickeho zeleznicniho tunelu /mezi policaky se nespravne uziva termin policky tunel/ velmi presnymi geodetickymi pomuckami. Imaginarni radio Bastard vyhlasuje do konce puli zari soutez s nazvem "Jak je dluhy petrovicky tunel?". Sve odpovedi zasilejte na mou e-adresu <sdusan@hotmail.com> ci postou na adresu Radio Bastard, Zdar n. Metuji cp.1, 549 55, Ceska republika. Na Vase odpovedi se tesi Josef Kollert a Dusan Sedek. Po 15.9.2001 probehne vyhlaseni viteze ci vitezu. Vecna vyhra zajistena. Vase Radio Bastard. PS: Cekame na vysilaci licenci.

Josef Kollert a Dušan Šedek

 

Vyhodnocení soutěže Rádia Bastard (VLOŽENO 2.10.2001)

Neděle 2.9.2001. Skupina podivných geometrů ve složení Dušan /akademik Filip/, slečna Rita /Káťa/ a Josef /Karas/, parkuje svoje vozidlo u petrovického splavu a za chvíli již zaměřuje pomocí nejmodernější techniky tyčku na druhé straně tunelu spojujícího Žďár s Policí nad Metují. Délka je zaznamenána a soutěž Rádia Bastard může začít. Kolik metrů může ten tunel jenom mít?

Odhady se pohybovaly od 72 m / typ vůdce polických skautíků Kariho !!!/ až po asi 500 m Bubáka - nebo to byl Kapr?, nemůžu si vzpomenout.

Jinak se tipy pohybovaly mezi 200 – 300 m, což už bylo přijatelné. Několik lidí už sahalo pro cennou trofej /Silva, Jana R., Tyják – svorně 291 m/ ale ani tyto odhady nestačily. Údaje poskytnuté v žel. stanici Police nad Metují totiž nebyly přesné. Našel se člověk, který neváhal, vzal si kolečko, změřil jeho obvod a tunel s kolečkem projel. Risk, že bude přejet meziměstskou střelou se mu vyplatil. Jeho odhad 289m byl údaji naměřeném špičkovou technikou –289,69 m skutečně nejblíže. Vítězem se stává Matěj Brát.

Redakce RB gratuluje a snad by to ani nebyla soutěž, kdyby nebyla připravena cena pro vítěze . Co to bude? To se dozvíte vy i šťastný vítěz příští týden.

PS: do začátku zimy se také objeví na začátku a na konci tunelu tabulky s délkou a šířkou tunelu. /snad/

Díky za účast v soutěži a někdy příště, Josef

Poděkování si zaslouží i sponzor celé akce – fa. Gefos a mediální partner Bastarddorfský kurýr.

 


Písničky na přání (VLOŽENO 10.9.2001)

Bastarddorf

Vážení budoucí posluchači, ačkoliv na vysílací licenci teprve čekáme, už nyní si můžete objednat jakoukoliv písničku na přání. Budete zařazeni do pořadníku a jen co to bude možné, vámi vybranou písničku i s vaším přáním odvysíláme.

Pořadník písniček na přání:

1. (11.9.) Moje rádio, přál bych si zahrát písničku od Aleše Brichty - Barák na odstřel. Váš Usáma bin Ládin

RB

 


AKCE

Krakonošův návrat (VLOŽENO 10.10.2001)

Krkonoše 5.-7.10. 2001

Z nejmenovaných zdrojů se redakci BK donesla přímo senzační zpráva. O prvním říjnovém víkendu byl na hřebenech našeho nejvyššího pohoří spatřen, a co víc, dokonce i několikanásobně vyfotografován, bájný vládce těchto hor, sám Krakonoš.

Redaktoři BK tedy nelenili a jali se vyšetřiti pozadí této neslýchané záhady. Navštívili jsme proto PhDr. Václavu Duchovou, CSc. z katedry pomocných věd historických a archivního studia filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze:

BK: Paní doktorko, co si o tom myslíte?

PhDr. Václava Duchová, CSc.: O čom?

BK: O návratu Krakonoše na krkonošské hřebeny.

PhDr. Václava Duchová, CSc.: Poslední zprávu o výskytu Krakonoše máme z loňské zimy, z Harrachova, kam se každoročně přichází bavit na dětský karneval. Proslýchá se, že zbytek zimy přespává pod mostem K120. Tato informace ovšem nepochází z důvěryhodných zdrojů.

BK: Tak to jste nám vážně pomohla.

Nezbylo, než pokračovat v pátrání na vlastní pěst. Kontaktovali (a lehce knockoutovali) jsme proto známého agenta 700 z pražské BIS. Ten nám po domluvě všechno vyklopil.

BK: Co jste dělal v období od 5. do 7. tohoto měsíce?

700: Stejně jako každý den jsem sledoval letový provoz na česko-polské hranici ze svého úkrytu na Studniční hoře.

BK: A nevšiml jste si něčeho podezřelého?

700: Ne.

BK: (facka...)

700: Vlastně jo.

BK: (facka) A příště nelži!

700: Po hřebeni se mezi davy turistů pohybovalo neidentifikovatelné a občas létající těleso (UobčasFO).

BK: Tak to by byla senzace, my ale jdeme po Krakonošovi.

I tak jsme si pro sichr vzali disketu se zprávou agenta 700. Naše UFOlogické oddělení nám ji ihned po otevření vrátilo, se slovy "To UFO je sud."

Nápis Krakonoš na onom sudu nás zavedl až k jeho plniteli, společnosti Pivovar Krakonoš. Kruh se pomalu uzavírá. Dopadení jediného kupce trutnovské 10 v onen den, jistého pana J.P. pro nás už nebylo problémem. Ten nám celou záhadu jednoduše vysvětlil:

U příležitosti chystanýho odjezdu naší drahé Lucie H. do vzdálené ostrovní země byla nečekaně narychlo uspořádána dlouho očekávaná oslava naších (chronologicky: Ing. Beran, Ing. Pohl, Ing. Slabá, Ing. Brát a konečně Ing. Havlíčková) nově nabytejch titulů. Povzbuzenej zdárným průběhem akce Vás můžu ujistit, že zdaleka nešlo o akci poslední, ale jen o první etapu, protože oslavit 5 titulů naráz se snad ani nesluší. Takže neplačte nad případnou vaší neúčastí, nabažte se nějakými těmi obrázky a pokuste se nás dokopat k pokračování.

Zde najdete fotografie agenta 700 doplněné vševysvětlujícím textem pana J.P.


 

 

Za pozorné přečtení děkuje redakce.

Případné příspěvky zasílejte na adresu: janpohl@centrum.cz

Šéfredaktor:

Hanes

Grafik:

Hanes

Sazeč:

Hanes