Bastarddorfský kurýr

Internetové a počítačové noviny Č.31

 

 

Obsah dnešního vydání:

Proslýchá se- aneb nezaručené zprávy

Nad disketami čtenářů

Poradna- doktor Cynický prosí o pomoc

Rozšiřujeme revír

Okénko starých mládenců

Z cestovatelova deníku

...aneb, jak jsme slavili Valentýna

Jazykový a dnes současně pánský koutek

Kultura

Sport? - Nejen sportem živ je člověk

Svátky-aneb prokletý Valentýn

Megafon

Stopujeme po Maďarsku

str. 1

str.2

str.2

str.3,4

str. 4

str. 4,5,6

str.6

str.7,8

str.8,9

str.10

str.10

str.11

str.12

 

 

Ještě tu mám malou technickou poznámku.

Prosím Vás, pokud nám zasíláte příspěvky, pošlete je vždy v takové formě , aby je bylo možno prohlédnout ve Wordu 6.0 a nižších verzích, nebo v T 602. Díky. Jos

 

Z minulého čísla se při transformaci na webstránku vypařil následující placený inzerát. Firmě (O)WAREX se tímto omlouvám za chybné uvedení sponzoringu zapomenutých černých ponožek.

Hledáme ŘIDIČE pro pravidelnou automobilovou dopravu - vlastní auto, telefon a flexibilita podmínkou.

Náplň práce: zajišťování odvozů v pravidelných intervalech na trase Žďár - Praha (neděle večer), Praha - Žďár (pátek odpoledne) pro tichou slečnu + příp. upovídaný pár ze Žďára.

Své nabídky se strukturovaným životopisem zasílejte do redakce BK, příp. volejte 0447-94 018 Janu.

ODMĚNU dostanete, a to v takové výši, aby nás vždy vyšla o hodně levněji než vlak.

Uveřejnění tohoto inzerátu sponzorovala firma (O)WAREX spol. s r.o., Praha

 

 

Proslýchá se …

…, že Dušan Šedek jednoho blíže určeného únorového večera ”zachránil” své dva kamarády před umrznutím na sněhových pláních proslulé ”Malik Highway”. Blíže na straně 6 článek ”…aneb jak jsme slavili Valentýna.”

…, že se Ples sportovců, konající se dne 13.února, opět vydařil.

..., že Venouchovi musela být amputována ruka

...., že byl Mr Klubař viděn na jisté přednášce s jistou slečnou

...., že pan Koloděj z bastarddorfského kravína dal po deseti letech slibů výpověď ( zdroj informace- prodejna U Papoušků)

Obrázek

 

Náhodný čtenář Indra Vostrá

Množí se nám dotazy, kdo že to vlastně je onen František Kroupa- vedoucí kulturní rubriky.

 

Pod pohrůžkou rozvázání spolupráce s našimi novinami a nezaplacení mého účtu v restauraci jsem byl donucen přislíbit zachování anonimity našeho spolupracovníka. Jedíné, co mohu prozradit, je , že František Kroupa je pseudonim.

 

Anonimní diskety řeší naše čtenářské oddělení zásadně tlačítkem “delete”. Zde ale učiníme malou výjimku:¨

Proč nenapíšete, jak se Jan Cynický jmenuje ve skutečnosti? Přítel

Vářený příteli, náš externí psycholog se opravdu nejmenuje vlastním jménem Jan. Nikdo se nás na to ale dosud neptal a tak zde předkládáme vysvětlení. Jan Cynický se ve skutečnosti jmenuje vlastním jménem Doktor. K výběru tohoto netradičního jména došlo již v porodnici. Opilý lékař, doktor Konrád ,si totiž při vyplňování dotazníku novorozence popletl kolonky a tak se slovo Doktor objevilo omylem v kolonce “vlastní jméno novorozence” . Konrád se dohodl s paní Cynickou, že vlastní jméno Doktor dítěti ponechají, aby Konrádův nadřízený nenadával kvůli spotřebě dotazníků. Toto neobvyklé jméno začalo chlapci vadit až při studiu medicíny, kdy ješitní profesoři protestovali proti tomu, aby se Cynický honosil titulem Doktor ještě před ukončením studia. Pro klid profesorů se tedy Cynický zvolil pseudonim Jan. Tolik tedy vysvětlení.

 

 

 

Zpověď doktora Doktora Cynického

Dnešní poradna je poněkud netradiční. Minulý týden jsem objevil ve své schránce obálku signovanou razítkem poradny doktora Cynického. Již jsem se chystal přenést do computeru jeho odpověď na Vaše bolístky, ale obsah dopisu mě šokoval.

 

 

Doktor Cynický Vás prosí o pomoc! Za svou nezištnou pomoc a neocenitelné rady Vám, čtenářům, by si Vaši pomoc jistě zasloužil . Napište nám proto svoje rady a my je prostřednictvím našich novin panu doktorovi předáme . Díky. Jos.

 

 

Vážení čtenáři B.K. Dosud jsem žil poklidným životem psychologa . S nadšením jsem pomáhal svým klientům a konec konců i Vám, vymýšlel netradiční psychologické postupy. Nyní jsem ale propadl melancholii z toho, že jsem stále sám -a jak mí pacienti říkají- rozhodilo mi to psychiku. Doufal jsem, že až do konce života budu žít staromládeneckým životem sice plným špinavých ponožek, alkoholových sedánků a nevyužité sexuální energie, ale také večerů s knihou či mým computerem, večerů plných snění o děvčeti, které

možná přijde, dnů prosycených volností a mladickými plány.

Zmítám se teď v dilematu, zda mám setrvat u svého starého dobrého způsobu života a nebo se zařadit mezi lidi, kteří jsou hnáni chronickou touhou po “šťastné lásce”- tedy vlastně mezi své pacienty.

 

Prosím,pomozte!!!

Cynický

 

 

 

 

 

 

Máte-li už někdo otlačená záda o toho věčného povalování na koleji, čekání na večeři nebo na Simpsnovi a rádi byste přichli k něčemu novému, byli užiteční a třeba se u toho i pobavili a dobře najedli, mám tu pro vás agitačku do organizace Bohemia Corps (České sbory).

BC je dobrovolnická organizace, která nikoho k ničemu nenutí ani nepřemlouvá, ale když budete moct někdo někdy pomoct, budou moc rádi. Jedná se o různé projekty, jako např. pomoc oblastem postiž. povodněmi, sázení stromků, pomoc se zabydlením dobrovolným učitelům AJ, rozdávání jídla houmlesákům, pomoc při organizaci konferencí, atd. Asi polovina

dobrovolníků jsou převážně anglicky mluvící cizinci, takže je tu i možnost si zašprechtit. Nebo třeba navázat nějaký styk (dle zájmu jednotlivce). Můžete třeba někdy přijít jen tak “vomrknout terén”.

 

Ze starých dob nám zní dost pohrdavě věta: “On to podepsal”. Jak by taky ne. Kolik výsměchu si od nás “bezpartijních” vysloužili třeba i “oficiální” skauti, i když jsme s nimi dál vesele skautovali... Čas běží a vše se mění. Takže i teď máte možnost něco podepsat. A snad se za to ani nestydět.

-PPP-

 

 

 

 

Jak se stát dobrovolníkem

 

Jako nevládní organizace uvítáme každého zájemce o registraci. Potřebujeme jedince každého věku - náctileté, důchodce, všechny. Ty, jež mají různé dovednosti a také profesionály. Každý, kdo má srdce a přání poskytnout pro naše účely nějaký čas a telent, je vítán.

 

Bohemia Corps

Sudoměřská 32, 130 00, Praha 3

Tel.: 02-627 09 67-8, fax: 02-627 0835, e-mail: bcorps@vol.cz

 

 

Zájemci, vyplňte a odešlete násl. přihlášku:

 

Jméno:

 

 

 

 

 

Adresa

 

 

 

 

 

Tel.:

Fax:

E-mail:

 

 

 

Věk:

do 18 let

18-30

31-40

41-60

61 a více

 

 

 

 

 

 

Označte, prosím, dovednosti/zájmy, které můžete nabídnout jako dobrovolník:

 

Elektrikář

zdrav. sestra

počítače

tesař/truhlář

administrativa

komunikace/info. servis

instalatér

konstruktér

pomoc v nouzi/přechod. Ubytování

řidič A B C D

psycholog

rekreace/sporty

vědy

terapeut

řemeslo/záliby

poradenství

umění

péče o děti

marketing/prodej/reklama

 

cizí jazyky

finance/účetnictví

lékař

vzdělávání

jiné

 

 

Půl roku a méně

do 1 roku

1 a více

jiné

Poznámka:

Žádám o zapsání do vaší databáze dobrovolníků.

Datum:

 

 

Podpis:

 

 

 

 

Okénko starých mládenců

 

Všichni jistě znáte ten pocit, když se starý mládenec vrátí večer z výčepu, v horším případě z práce a doma v celé gorsonce není nic k jídlu.

 

Pro takové případy vám pomůže dnešní okénko.

 

Samozřejmě, že počítáme s tím, že vždy nějaké ty zbytky v kredenci a v koši najdeme. Největší problém bývá hlavně s pečivem. Určitě vždy v ledničce zbývá nějaká stará nedojedená paštika od loňské dovolené, nebo kousek sýra, který je většinou tak tvrdý, že se zdá být nepoužitelný (což pro starého mládence není důvod aby ho nepozřel - stačí chvíle v mikrovlné troubě a ze sýra připomínajícího mechem obrostlý šutr je rázem čerstvá, ještě teplá Niva), ale většinou není na co paštiku namazat (když ji zředíme vodou, kterou jsme vypláchli prázdnou flašku od kečupu a pět minut povaříme, povolí i ta nejzatvrzelejší) a ani ta nejčerstvější Niva bez chleba nechutná, ale stačí pytlík strouhánky, která určitě zbyla z doby, kdy jsme se stěhovali a hrudka másla nebo margarínu, která strouhánku bezpečně spojí a cereální pečivo je na světě. V tomto případě není vhodné používat pleťové krémy a podobnou kosmetiku, o které bude řeč později. Pokud budete trpěliví a necháte směs strouhánky s tukem zapéct v troubě, pak se budete moct potěšit čersvým a křupavým chlebem či do zlatova propečeným rohlíkem. Ovšem tepelná úprava není nezbytná. Pokud se stane opačný případ, tedy když je doma nějaký ten starý kousek chleba, ale není nic na něj, pak vám příjde vhod recept na česnekovou topínku. Samozdřejmě, že je vyloučené, aby starý mládenec vyhazoval peníze za olej, nebo ztužený pokrmový tuk, stačí ale, když od některé z občasných dívčích návštěv vyškemráme mastný kosmetický krém, který pak použijeme jako běžný tuk na smažení.

Pozor ale, chléb na pánev pokládáme až když je krém pořádně rozpálený a smažíme jen velmi krátce. Pokud je chléb opravdu velmi starý je dobré ho před smažením chvíli marinovat v misce s vodou ( čímž zabijeme dvě mouchy jednou ranou - změkčíme chleba a zároveň odmočíme zaschlé jídlo z misky. To dodá topince i chuť podle toho co jsme z misky naposledy jedli ). Na takto připravenou topinku pak naneseme česnek a večeře je hotová. Tady poznáme další výhodu pleťových krémů. Někdy prostě česnek, který je v ledničce i několik let, zkrátka použít nejde. A pak oceníme pleťové krémy s různými příchutěmi (broskev, jablko a pod.). Poslední rada se týká ovoce a zeleniny. I přes to, že se každý z nás už několikrát přesvědčil, že i to nejkrásnější jablko a nejšťavnatější pomeranč nevydrží v bytě ani dva roky, stále nacházím u svých přátel smutné zbytky kdysi hrdých kousků ovoce. Proto se příště raději krámkům s těmito potravinami vyhýbejte. V dohledné době po jejich zakoupení je stejně jíst nebudete a pro pozdější potřebu nejsou seschlá a scvrklá jablka, hrušky a podobné poživatiny vhodné. Snad jen jako dekorativní doplňky bytu. Ale o vlastním staromládeneckém bydlení si popovídáme až v některém příštím okénku.

 

KROUPA

 

 První cesta léto 1997

Stalo se to jednoho prázdninového rána. Probudil jsem se a čuměl do stropu. "Měl bych něco podniknout", řekl jsem si. Venku pěkně, to bych moh° někam vyrazit na velocipedu. Co třeba Orlické hory?

Plán byl na světě, stačilo to jen sdělit rodičům, sbalit a jet. Začal jsem tím balením. Asi po půl hodině si maminka všimla, že se asi někam chystám. "Jedu někam na kole", řek° jsem. "Kam ? Já nevím, asi do Orlickejch". Pak jsem slíbil že budu volat, navěsil vše potřebné na stroj a po necelé hodině a půl jsem byl na cestě.

Vyrazil jsem směr Machovská Lhota, kde je pěší přechod do Polska. Cestou jsem ještě v Polici pokecal s Berousem a zastavil jsem se vykoupat v Bělým. V Machově jsem se rozhodl, že nakoupím jídlo, protože jsem z domu žádné nevezl. Vlez° jsem do krámu a koukám - polívky, nějaký vývar, jen za 4 Kč. Okamžitě jsem po nich šmátnul a koupil jich asi šest. Dále jsem nakoupil asi tři jogurty a pět rohlíků. Když jsem vyšel ven, náhle mě TO napadlo. Jídlo nemám kam dát. Brašny jsem měl pouze na zadním nosiči a byly narvané k prasknutí. "Příště seženu eště jedny brašny a bude to v suchu", říkám si a rvu polívky do bočních kapes. Rohlíky "komprimuju" zmačkáním a jogurty jsem nacpal do spacáku.

 

. Konečně dorážím do Lhoty, kde navštěvuji vytopený (vodou) skautský tábor. Přecházím do PLR a pěti kilometrovým stoupáním se škrábu do vesnice Karlów. Počasí zatím nic moc, ale mohlo být hůř. Po deseti kilometrovém "sjezdu" přijíždím, řádně zmrzlý, do města Duszniki - Zdrój. "Do Orlických hor", povídám. Mezi tím na mně řvou ostatní, ať se k nim jdu najíst. Pohraničář nejdřív váhá, Hádám že v tomhle městě není hraniční přechod k nám, a tak přejíždím přes zatraceně velký kopec do městečka Lewin Kľodzki. Jedu krásnou, leč Polákem poznamenanou, krajinou, směrem ku hranici. U domnělého přechodu mě vítají dvě závory a ostnatý drát. Na české straně je chalupa a u ní stůl. Na stole pečená kuřata a okolo lidi. Mezi nimi je voják pohraničář, který si mě všiml první a jde ke mě. Přelézá závory a ptá se kam jedu. ale když mu ukážu pas, tak mně pouští. "Můžeš ale jen k chalupě, do Čech tě pustit nemůžu." Máme proklatě poctivé stráže. Po vydatném obědě se nemůžu skoro ani hýbat. Vracím se přes závory ke kolu a vyrážím po zelené značce lesem. Po třech nových, ale povodní stržených mostech nečekaně končí asfalt a začíná štěrková cesta nejhrubšího zrna. Když "došla" i ta, začal jsem se brodit kravěncema (furt lepší než rozteklej asfalt). Konečně jsem se dobrodil až na jakousi komunikaci, vedoucí do vesnice Zieleniec.

Někde na této cestě by měl být přechod k nám na Čihalku. "Celnici" se mě podařilo dvakrát přejet, byla opuštěná. Chvíli čekám jestli se někdo neobjeví a pak přehazuju bicykl přes závoru. Po nakoupení jídla v Olešnici zjišťuji, že jsem to "Machovské" ještě nesněd°. "To nevadí", říkám si,"jídla není nikdy dost" a vesele sjíždím do Sedloňova, směr Deštné. Počasí se mnohem zlepšilo - 4/8 Cu - téměř ideální i pro kolo. Deštné znám jen když je přikryto sněhem, a tak jsem nepoznal pomalu ani sjezdovky na kterých jsem se naučil lyžovat. Díky chybě v navigaci jsem se ocitl u Šerlišského mlýna a divil se, že cesta končí. Musel jsem tedy přejít po hřebenu na Šerlich, abych mohl sjet do Závrchů. Při sjezdu míjím nějaké cykloturisty, kteří toho mají, podle ksihtů, už dost. Zdravím a nerušeně se řítím skopce dolů. Projel jsem vesnicí a za ní našel napůl zbořený barák. Rozhodl jsem se, že tu uvařím a přespím.Vytáhl jsem nádobíčko a jal se vařit. Zanedlouho jsem zjistil, že poloprázdná 650ml láhev nestačí. Vodu jsem dostal od pražských chalupářů. Asi bych měl koupit další košík s láhví. Podařilo se mi dostat se do domu a nalézám postele bez matrací. Kdyby pršelo spalo by se tu pěkně. Když jsem vylez° ven, slunce ještě bylo zbytečně vysoko a tak jsem vše naložil a sjel do Říček.

 

Cestou jsem hledal vhodný přístřešek na spaní, ale nic jsem nenalézal. Dojel jsem do Rokytnice,kde jsem našel obrovský sad rybízu. Nacpán k prasknutí pokračuji směrem k Rychnovu. Už je tma a začíná být zima. Těsně před Rychnovem jsem objevil takovou kůlnu, která byla zavřená. Ustlal jsem si za ní a spal a spal... Ranč Sausfórk, to bylo první co jsem ráno spatřil. Bylo to napsané na té kůlně. Také zjišťuji, že mám úplně mokrý spacák, naštěstí jen od rosy. Vařím snídani a suším spacák. Asi po půlhodině vyrážím směrem na Rychnov. Bicykl začal nehorázně vrzat a skřípat, asi mu ta rosa taky neprospěla. V Rychnově tedy hledám obchod s kolama, který po hodině také nalézám, kupuji olej a na nádraží nabírám vodu. Počasí zatím nemá chybu. Kopců už mám dost a tak se rozhoduji, že pojedu do Hradce Králové. Vyrazil jsem tedy přes ves Synkov do Častolovic. Cestou do sebe cpu tatranky, perníky a koláče. V Častolovicích jsem koupil košík na láhev a zjistil jsem, že se do něho vejde litrová flaška od Coca Coly, nebo od podobného humusu. Silnice do Týniště je příšerná, páchnoucí a nekonečně rovná cesta. Náklaďáky, jedoucí v mém směru, vytvářejí "vzdušný tunel" ve kterém proudí smrad mým směrem, takže to jede docela rychle

. Po příjezdu do Hradce jsem zjistil, že je celý pod vodou. Všude jezdili policisti, civilisti a gumy na gumových člunech a mávali na mně.S bicyklem jsem se po březích dostal až k "lízátkům" na stadion. Sundal jsem obuv a brodil jsem se podívat na plochu dovnitř. Naskytl se mi zajímavý pohled. Fotbalovou brankou zrovna proplouvala pramice. Když jsem opustil vodáky na stadionu, dobrodil jsem se i s bicyklem k nezatopené části Hradce a objel město po suchu. Cestou z Hradce jsem se ještě stavil na letišti Delta air Systemu a skouknul éra. Po výjezdu z letiště na hlavní cestu jsem dojel cyklistu, který jel do Jaroměře. Po příjezdu k němu domů mně pohostil vydatnou svačinou a pak mě zavedl na Jaroměřské letiště, na které po zemi netrefím. Prohlídli jsme "výrobní" hangár, ve kterém se v té době vyráběly Kondory TL-132. Jelikož jsem z letiště netrefil na hlavní silnici vedoucí na Českou Skalici, blouděním po neskutečně stejných vesnicích (jestli jsem byl čtyřikrát v té samé...) jsem dojel k přehradě Rozkoš. Rozhodoval jsem se, zda mám jet dál přes Skalici, nebo Nové Město, ale protože ve Skalici nemají letiště, vyhrál Nováč.

Z Nového Města jsem pokračoval na letišťátko na Vysokově. Vašek Rejzek tu zrovna dopiloval zatmelenou vrtuli na svém rogalu, a tak jsme to samozřejmě museli vyzkoušet. Byl z toho krásný podvečerní navigační let po okrese. Po hodině a půl strávené ve vzduchu už byla skoro tma. Taky mě byla docela zima. Popadl jsem kolo a pádil k domovu, který jsem před chvílí viděl ze vzduchu. Posledních 20 Km bylo nekonečných. Kolem jedenácté hodiny jsem konečně dorazil domů.

 

Za dva dny jsem ujel 325 Km a bylo to super. Příště nesmím tolik spěchat a nesmím se bát vzdáleností.

v Polici

 

26.11.1998

 

Pro potřeby občasníku Bastarddorvský kurýr

Líla

 

 

 

 

 

 

Stalo se blízko obce Bastarddorf... Pozor, obrázek!

 

 

”…aneb jak jsme slavili Valentýna.”

 

 

Jedné blíže určené únorové noci letošního roku se Dušanu Š. ze Žďáru n.Met. podařilo zachránit dva povedené výrostky z Police n.Met., kterým hrozilo bídné zahynutí v závějích ”Malik Highway”/ M. Highway – spojnice polického Nebíčka s kioskem pana Malika na Ostaši. Hojně užívaná v období sněhu. Pozn. Autora./.

Jak sám Dušan Š. vypověděl, již z dáli slyšel lidské hlasy, když čirou náhodou projížděl na lyžích po setmělé ”Malik Highway”. ”Čím více jsem se k nim přibližoval, hlasy byly stále zřetelnější a z pohledu na dvě černé siluety postav bylo zřejmé, že budou potřebovat pomoc. ”Vidíš už nám jde někdo na pomoc”, říká s trochou ulehčení stojící bytost té ležící. Nutno podotknout, že byly též na lyžích. ”Potřebujete nějak pomoct?”,začínám na uvítanou. Sedící, spíše ležící postava se zmátořila , zakymácela se v sedu a vykřikla opileckým smíchem: ”Jéé, Dušan!” V ležící, společensky notně znavené hromádce lyží, čepice, bundy a šály jsem poznal Arabáka. Propukl huronský řev, neboť jaký to div, doprovázející nebyl nikdo jiný než Vepř. Koneckonců, kdo jiný! Už trochu litoval, že s Arabem někam vyrazil, poněvadž návrat domů Arabovým stylem pět metrů jízdy, pád, pět metrů jízdy, pád atd., se začal poněkud protahovat. Společně jsme se shodli na tom, že se musí tohle osudový setkání zapít. Jali jsme se našeho druha dostat z područí gravitace, jež ho k sněhové pláni doslova přikovala. Naše úsilí však bylo zcela zbytečné. Jarabák slyšeje o hospodě, vyskočil jako rybička /krapet opilá rybička. Pozn.autora./ a na jedné lyži dojel bez větších problémů k místu určení. Až při slabém osvětlení v pohostinství U Berků, výčepní zhášela střídavě světla, neb chtěla končit, bylo na Arabovi patrné, že na tom skutečně není nejlíp. Ale ňáký to pivo se do něj ještě vejde. Hostinská nejprve Araba osobně doprovodila na záchod. Bylo to skutečně nutné, neboť ihned jak se pustil stolu, poznal na vlastní kůži, jak silná gravitace působí zde v Bukovici. Celé ceremonii přihlížela rodina Papouškova ze Žďáru, která zde byla na rodinné večeři a seděla přímo u vedlejšího stolu.”

”Ale co je hlavní: Arab nezmrzl a navíc naše vzájemné přátelství jsme stvrdili cigaretami značky Start, které Vepř vyžebral u výčepního pultu”, dodal Dušan Š.

-dš-

 

 

Jazykový a dnes současně pánský koutek

 

 

Anglická příloha Bastarddorfského kurýra

 

Great things about being a guy:

 

>Football.

>Understanding football (any football!)

>A five day holiday requires one overnight bag.

>Phone conversations are over in 30 seconds flat.

>Queues for the bathroom don't exist.

>You can open all your own jars.

>When clicking through the channels you don't have to stall at every

shot of someone crying.

>All your orgasms are real.

>You don't have to lug a bag of useless stuff around.

>You can go to the bathroom without a support group.

>When your work is criticised, you understand that everyone doesn't

secretly hate you.

>You get extra credit for the slightest act of thoughtfulness.

>Nobody wonders if you swallow.

>You never have to clean a toilet.

>You can be showered and ready to go in 10 minutes.

>You save time and money by washing up in bulk every third week.

>Sex means never worrying about your reputation.

>Wedding plans take care of themselves.

>If someone forgets to invite you to something, it means that they

forgot to invite you. It doesn't mean that they hate you, and he or she can

still be your friend.

>You don't have to shave below your neck.

>None of your co-workers have the power to make you cry.

>You don't have to curl up next to a hairy butt every night.

>If you're 34 and single, nobody even notices.

>You can write your name in the snow.

>Biological clock? What's that?

>Chocolate is just another snack.

>Flowers fix everything.

>You never have to worry about other people's feelings.

>You get to think about sex 90% of your waking hours.

>You can eat a banana in a hardware store.

>Reverse parking is easy

>Foreplay is optional.

>Window shopping is what you do when you buy windows.

>Michael Bolton does not exist in your universe.

>You don't have to clean your house if the meter reader's coming by.

>You never feel compelled to stop a pal from getting laid. In fact you

>encourage them.

>Car mechanics tell you the truth.

>You don't give a rat's ass if no-one notices your new haircut.

>You can quietly watch a game on TV with a buddy for hours without ever

thinking he's mad at you.

>You never look at the size of a baby's head and cringe.

>The whole world is your urinal.

>Hot wax never comes near your pubic area.

>One mood, all the time.

>Same work, More pay!

>Grey hair and wrinkles add character.

>The remote control is yours and yours alone.

>No such thing as bunny-hopping half an inch above the toilet seat.

>People never glance at your chest when you're talking to them.

>You have a normal and healthy relationship with your mother.

>You can buy condoms without the shopkeeper imagining you naked.

>If you don't call your buddy when you say you will, he won't tell your

other friends and they won't try and work out what the problem is.

>Someday you'll be a dirty old man. And you're looking forward to it.

>You never have to miss a sexual opportunity because you're not in the

mood.

>Dieting involves getting regular sized fries with your burger.

>Porn movies are designed specifically with your mind in mind.

>You don't have to remember everyone's birthdays and anniversaries.

>Not liking a person doesn't exclude having great sex with them.

>Your pals can be trusted never to trap you with: "so..., notice

anything different?"

>Farts are funny

>Baywatch.

 

 

 

 

 

 

Těžkej Pokondr v Náchodě - rozhovor s účastnicí koncertu

 Dobrý den. Vidím, že jdete ze sportovní haly. Určitě jste byla na koncertu skupiny Těžkej Pokondr.

Ano.

Jak se vám koncert líbil?

Ano.

?

No, po třech hodinách čekání skupina konečně dorazila. Bohužel, produkce netrvala ani hodinu.

Takže jste zklamaná....

Samotný koncert by ještě ušel, ale tomu předcházela příšerná módní přehlídka a rádoby

umělecké představení jakési tanečnice, jejíž pohyby připomínaly všechno možné jenom ne tanec. Prostě hrůza.

Dobře, vy sama se počítáte mezi jejich fanynky, nebo jste na koncert přišla náhodou?

Fanynka určitě nejsem, ale náhodou jsem taky nepřišla.

Co vás sem tedy přivedlo?

Ráda chodím na všechny podobné koncerty. Už jsem jich vymetla pěknejch pár desítek.

A váš nejoblíbenější?

Bezesporu koncert skupiny Lunetic a hlavně Míša David.

Tak to bychom si určitě rozuměli. Mimochodem, co děláte dnes večer?

( smích )

Chápu, ale zpět k tématu. Myslíte si, že posluchači skupiny Těžkej Pokondr patří spíše do kategorie dříve narozených, nebo může skupina oslovit i dnešní mládež?

Já bych jejich publikum rozdělila do dvou kategorií. Od osmi do dvanácti a pak ty těsně před důchodem.

Do které z kategorií se řadíte vy?

Já? Hi hi do té těsně před důchodam.

Aha. Takže na závěr mi dovolte abych vám položil otázku, kterou jsem si připravil pro naše čtenáře. Víte jak se jmenuje oblíbený pes skupiny Lunetic? Dám vám tři možnosti:

a) Goro¨

b) Luneťák

c) Michael Jackson

Tak to se neodvažuji hádat.

Děkuji vám za rozhovor.

 

A našim čtenářům připomínám, že odpovědi mohou posílat, nebo emajlovat na známou adresu našeho časopisu. Na výherce čeká cena v podobě možnosti nahrání posledního CD skupiny Těžkej Pokondr (samozdřejmě na vlastní nosič).

KROUPA

 

 

POZVÁNKA DO

KINA

 

 

Vážení čtenáři protože my v redakci dobře víme, že v dnešní době není pro nikoho lehké vyznat se ve velkém množství nabízených filmových titulů a rozhodnout se na co do bijáku jít, budeme vás čas od času informovat o tom,co se na domácích i světových plátnech děje a co všechno pro nás naši oblíbení producenti vyprodukovali.

V tomto čísle vás pozveme na grotesku MAFIÓZO.

Pokud máte rádi absurdní humor, znáte většinu komerčně úspěšných filmů nejenom s mafiánskou tématykou a máte silný žaludek, pak je film určen právě pro vás.

O absurdním humoru hovořím právem, protože pod tímto filmem jsou podepsáni tvůrci dnes již klasických komedií Žhavé výstřely 1 a 2. Znalost některých holywoodských filmů je nezbytná k tomu, aby jste pochopili některé gagy nebo celé parodující pasáže. Bez těchto znalostí nebudete většinu filmu vědět která bije. A silný žaludek potřebujete mimo jiné k přežití některých scén, které svým, někdy až naturalistickým pojetím pořádně prozkouší vaši nervovou soustavu. V každém případě vám slibuji, že nepůjdete domů s chladnou hlavou. Ale ať už budete z kina odcházet s pocuchanou bránicí, nebo s výčitkami za jakou kravinu jste to zase vyhodili peníze, určitě vám film dlouhou dobu bude strašit v hlavě a ležet v žaludku.

Za redakční štáb vám hluboký zážitek přeje František Kroupa.

 

A ještě jednou filmy- tentokrát v Praze

 

 

  1. Filmový klub MKP

 

Pro Pražáky by mohla být zajímavá nabídka následujících filmů:

 

9.3.Oscar Wilde, VB - Jap. - SRN 1997, Brian Gilbert

16.3. Zachraňte vojína Ryana, USA 1998, Steven Spielberg

23.3. Zpovědnice, Kanada - VB - Francie 1995, Robert Lepage

30.3. Big Lebowski, USA - VB 1998, Joel Coen

6.4. Atlantis, Francie - Itálie 1991, Luc Besson

13.4. Good Will Hunting, USA 1997, Gus Van Sant

20.4. Klepání na nebeskou bránu, SRN - NL - Belgie 1997, Thomas Jahn

27.4. Lolita, USA - Francie 1997, Adrien Lyne

4.5. Zimní host, VB 1997, Alan Rickman

 

Projekce se uskuteční vždy v úterý od 18. hod. Ve velkém sále Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1.

 

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Cena legitimace: 25,- Kč

Vstupné pro členy FK: 25,- Kč

Prodej legitimací a vstupenek v pokladně MKP, tel.: 22 11 34 25

Informace: Mgr. H. Rudolfová, tel. 53 42 16

 

 

MKP pořádá i spoustu dalších aktivit. Např.: přednášky o globalizaci (J. Keller, p.Patočka), o východních kulturách, o způsobech učení atd., dále kurzy IJ, koncerty, besedy a jiné, vše za lidové ceny.

PS: V budově je i bufet. Šatna a záchody zdarma.

 

- ppp-

 

SPORT

Nejen sportem živ je člověk

Vám, kteří se alespoň trochu zajímáte o sportovní dění v našem regionu jistě neušlo, že Horolezecký klub Ostaš v Polici nad Metují pořádal v sobotu 9. ledna lezecké závody na umělé stěně.

O den dříve jsem se (po splnění svých pracovních povinností) vydal hledat po místních kulturních zařízeních organizátory tohoto velkolepého sportovního podniku. K mému údivu a překvapení jsem NIKOHO nenašel U Vacků, v Krčmě, na Poště, ani v jednom z klubů, ba ani v kavárně "V". Toto zjištění mě vyvedlo natolik z míry, že jsem ze zoufalství zašel i do sportovní části Sokolovny, a co jsem tam spatřil mi téměř vzalo dech. Asi 20, slovy - dvacet pět lidí tam pilně pracovalo na přípravách závodů. Někteří nosili židle a stoly, jiní lepili reklamy, psali po stěnách nesrozumitelné slogany a hesla, a některá děvčata dokonce otírala prach na tom nářadí co je přišroubované na zdi a jak se na něj dá vylézt a sedět na něm. Snad jen Arab...(no to je jedno). Pravděpodobně to byl osud, či snad má novinářská intuice přispěvovatele B.K., která mě zavedla do umývárny, kde jsem zakopl o cosi, co připomínalo těžký stříbrný válec se dvěma uchy. Později jsem zjistil, že to byl skutečně těžký stříbrný válec se dvěma uchy. Okamžitě mi došlo, že to, co se ukrývá uvnitř je vlastně ona motivace, kterou jsem tu jaksi postrádal a která žene do práce tolik lidí...

 

Po práci se kobylky vrhly na obsah válce (50000 ccm) a značka Meloun od sponzora - pivovaru Meloun opravdu chutnala až do brzkých ranních hodin...

V sobotu, v den závodů se v podstatě nic zvláštního nepřihodilo, a proto jen ve zkratce: 2. místo - Kadlec D. a Kořán P. 1. místo - Chrastina A. Asi 16 lidí z řad pořadatelů mělo téměř celý den nazelenalý obličej. Mocek neudělal výmik. Finálová cesta stála za... .Jan Tleskač se nezúčastnil. Boryš umí po skalinách. Arnošt zakousl Pohlovic psa. Vynikající guláš U Berků. V ženách zvítězila Simča. Nejmladší účastník byl Martin Stráník (1990). Ve véčku byla zaznamenána nejvyšší tržba od roku 1348. Na kruhách se houpal prázdný sud.

Po ukončení fšech soutěží a vyhlášení výsledků se už jenom takticky čekalo, až odjede domů většina závodníků aby pořadatelé mohli vytáhnout další sponzorský dar, tentokrát od firmy Gambrinus. Kolem jedenácté hodiny se konečně začala dostávat do varu i děvčata. Rozjela se totiž diskotéka a mé srdce moderátora disoték rádia Bastard plesalo.

Součástí programu byl i horolezecký skorostriptýz Marty Skopovitch, která je přítelkyní kolegyně, čtenářům B.K. známé Andrei Donatelli. Pro velký počet zúčastněných došel Gambáč předčasně, a proto museli organizátoři večírku udělat opatření a vybrat od fšech účastníků škváru na nový sud, který nepřežil čtvrtou hodinu ranní. Potom jsem šel spát, ale podle neověřených zdrojů prý proudila zábava až do svítání.

pro občasník Bastarddorfský kurýr Veprs

 

 

Svatý Valentýn a Josef

Valentýn.Proklet, proklet a ještě jednou prokled budiž člověk, který se pokusil inplantovat tento zrůdný svátek mezi naše tradiční první máje a MDŽ. Jako by nestačily Vánoce, kdy si osamělý člověk uvědomí, že nemá nikoho blízkého. Pro jistotu si to zopakuje na Valentýna,kdy mu jeho prázdná dopisní schránka připomene, že ho nikdo nemá rád.Dovolte mi malou osobní zkušenost:

Svatý Valentýn připadl letos na štěstí na neděli, takže jsme byli většinou uchráněni narážek kolegů. Říkám většinou, protože jsem se ani letos nevyhnul dotazu rádoby vtipné kolegyně, komu pošlu přáníčko. Celou věc jsem obrátil v žert prohlášením, že tento svátek nemám rád, protože mám vždy přeplněnou dopisní schránku a potom se do ni nevejdou moje oblíbené “Zemědělské noviny”.

Ten den jsem potřeboval něco zařídit na bastarddorfské poště. A jako by toho nebylo málo, začala mi slečna Ilonka nabízet Valentinská přáníčka, i když dobře ví, že je nemám komu adresovat. Opakovaný vtip není vtipem, ale Ilonka se vtipu ze školy zasmála.

A potom přišla neděle. Trochu jsem se zapomněl a pustil jsem si Rádio Metuje- písničky na přání. Fuj, to byla sprcha.Ten den jsem si už četl jen Na západní frontě klid a pokoušel se nevycházet z domu.

Tento svátek se mi jistě nepodaří zakázat. Mám tedy jiný návrh. Pojďme vytvořit svátek všech sóloběžců životem, kteří ať již dobrovolně či z jiných důvodů procházejí životem sami a nepotřebují podpůrnou berličku v podobě partnera. A datum svátku- navrhuji devatenáctý březen- svátek Josefa. Věřím, že si již za rok budete moci koupit na většině pošt přáníčko se srdíčkem a nápisem MÁM SE RÁD. Ve schránce potom budete mít sice jenom jediné přáníčko, na rozdíl od těch valentinských ale míněné od srdce.

Jos.

 

MEGAFON

 

Upozornění pro čtenáře s pomalejším počítačem . Zde je obrázek!

jj

Zde je reklamní plocha pro Vás

 

 

Vážená paní Hadicová z náchodského plaveckého bazénu! Jsem opravdu rád, že se dlažba ve sprchách leskne jako zrcadlo. Skotské střiky jsem si ale nezaplatil. Nebylo by příště možné vyčkat, až se osprchuji a teprve potom uštědřit špinavé podlaze ledovou sprchu? Mé jemné tělo není na studenou vodu zvyklé a obávám se, že rýma, kterou právě prodělávám ,souvisí s vaší vodní procedurou. Jos

 

 

 

 

 

SEZNAMKA

 

Sdružení DUHA pořádá týdenní pracovní akce na čištění lesů a sázení stromků na našich horách.

Pokud nemáte zrovna zkoušky a rádi byste se třeba seznámili s novými objekty a udělali při tom i něco užitečného, pak vězte, že naše pohraniční hory potřebují naši pomoc a ta bude organizovaná ve 2 jarních a 2 podzimních termínech. Jídlo a ubytování zajištěno, noční návštěvy brigádníků stejného i opačného pohlaví doporučeny.

 

9.5. - 16.5. Šumava

13.6. - 20.6. Jizerky

5.9.- 12.9. Jeseníky

12.9.- 19.9. Jeseníky

 

Bližší informace vám podá a přihlášky přijímá:

 

Sdružení DUHA tel.: 05-42240438 nebo 42212847

Jakub. nám. 7 emajl: lesyduha@ ecn.cz

602 00 Brno www.duhafoe.cz

 

 

 

 

 

Inzerát

 

Zájemci o soukromé hodiny španělštiny v centru Prahy se mohou hlásit na tel. čísle

02-24 00 94 35 nebo na e-mailu: Egana@bbs.infima.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stopujeme v Maďarsku

 

Základní obraty pro cesty po Maďarsku:

 

Jó napot

Dobrý den

Bocsánat

Promiňte

Beszél angolul?

Mluvíte anglicky?

Nem

Ne

Hová megy?

Kam jedete?

Gyeerir

Do Ráby

Elvinne Budapestig?

Svezete mě do Budapesti?

Kérem...

Prosím...

Nem

Ne

Nem számit

Nevadí

Koeszoenaem

Děkuji

Viszontlátásra

Nashledanou

Kurva ílet!

Zatraceně! (doslova kurva život)

Baszmek!

Chuja!, vole, k..., do p...

Nem tudok magyarul

Nemluvím maďarsky

Autópálya

Dálnice

Nem értem

Nerozumím

Nur nicht beszáren! (slang.)

Jen se neposer! Žádný strachy. Keine hrachen.

 

 

 

 

 

 

Za pozorné přečtení děkuje redakce

 Šéfredaktor Josef Kollert

Obchodní ředitel Pavel Pinkava

Vedoucí kulturní rubriky František Kroupa

Sportovní redaktoři Hanes a Veprs

Malíř Dušan Detektiv Šedek

Grafická spolupráce Venouch

A pište , vy kůže líný!!!