Bastarddorfský kurýr

Internetové a počítačové noviny Č.5

 

Tak takhle nějak

to bylo....

 

Páté a navíc předprázdninové číslo, - to je důvod k malému ohlédnutí. To , že ve své poště nacházíme nová čísla B.K. již bere většina z nás tak samozřejmě, jako že si každých čtrnáct dní vyměníme ponožky, nebo jednou za měsíc trenýrky. Vždy tomu tak ale nebylo. Jak to vlastně všechno začalo? Jednoho dne obdržel přítel- říkejme mu třeba František Kroupa- dopis, ve kterém byla disketa s již legendárním souborem

KOKOT. DOC:Trocha nostalgie neškodí.Obsah souboru si můžeme připomenout, protože zůstal zachován pro další generace čtenářů B.K.. Pokud byste při čtení nabyli dojem, že dopis píše nafoukaný a narcistní člověk, máte pravdu.

To , zda se naše záměry podařilo alespoň částečně realizovat, musíte posoudit sami. (Upraveno je pouze jméno adresáta)

 

 

Milý Františku!

1.12.1998

Střed vesmíru

Protože oba vlastníme computery a protože jsme došli v práci s počítačem tak daleko, že já jsem schopen něco napsat a uložit na disketu a ty jsi schopen ( předpokládám, že po chvilce tápání) soubor z diskety vyvolat a přečíst, rozhodl jsem se, že vyzkouším tuto formu spojení.

Již delší dobu mi totiž leží v hlavě, že bychom měli něco podniknout. Ano - my dva , protože jsme jediní dva, kteří jsou ještě schopni něco vyprodukovat. Kromě toho cítím, že jsme- nebo alespoň já- předurčeni vytvořit něco velkého.

Zdá se mi, že Rádio Bastard je již poněkud překonanou záležitostí a kromě toho je jeho tvorba dosti technicky náročná. Samozřejmě , že jsem ochoten a připraven na jeho natáčení spolupracovat.

Ale co takhle

počítačo- internetový časopis?

 

Moje idea je následující: mělo by se jednat o veselý časopis, kde bychom vtipně glosovali dění mezi našimi- většinou již bývalými- kamarády, v politice, nechyběla by samozřejmě strana věnovaná kultuře- recenze filmů, koncertů, divadelních představení, vlastních kulturních akcí a podobně. Časopis by byl nabitý vtipy, testy a křížovkami, nebránil bych se samozřejmě ani reklamě. Koutek horoskopů, samozřejmě cestování, myslím, že by byla vhodná i inzerce a seznámení. To je samozřejmě jen několik návrhů z bezedné studnice nápadů.

Nebyl by problém vypůjčit si skenr a vše doplnit obrázky a fotografiemi.

Tvorba časopisu a jeho distribuce- časpis by vycházel nepravidelně, aby nikdo předem netušil, kdy se objeví, aby si nemohl včas zalepit poštovní schránku nebo vypojit internet.

Hlavní tvůrci bychom byli my dva, ale prostor by samozřejmě mohli dostat i naši externí spolupracovníci..

Každý by se pokusil něco vymyslet, napsat a namalovat. Až bychom uznali, že máme dostatek materiálu, materiály bychom si vyměnili, prohlédli, opravili pravopisné chyby a potom bychom se sešli nejlépe v Pranýři, abychom prodiskutovali detaily a celkový vzhled. Já nebo ty bychom potom doma vše na počítači doladili a nakopírovali na několik disket. Protože spousta lidí již vlastní internet - např. Polič, Čerf , Tomáš Mach, Klubař, Karolína ale i další, nebyl by problém jim časopis posílat E- mailem. Zbytek zájemců má alespoň počítač- Palec, Picháč, Detektiv...Ti by obdrželi diskety, které by samozřejmě příležitostně vrátili.

 Pokud s nápadem souhlasíš, napiš mi svůj názor a disketu mi co nejdříve předej.Chtěl bych vyzkoušet, jestli je můj computer ochoten číst výplody tvého WORDu.

 

Předem děkuje a na spolupráci se těší Josef

 

 

Obsah dnešního vydání

 

Technický koutek str.2

Rozhovor str.3,4

Jedna zpráva do Bastarddorfských aktualit str.4

Jarní zamyšlení pesimisty str.4

Recenze- Extáze str.5

Fotbalové utkání století str.6

Chci konečně dát gól , říká Zomba str.7,8

FKÚ pátrá str.8

Inzerát str.9

Majáles str.9

Poradna str.10

Typ na léto str.10

Kuba str.11

Nový zahraniční korespondent hlásí str.12

Hrdinové str.13

 

 

 

 Technický koutek

 

Několik čtenářů si údajně stěžovalo, že jim redakce poslala na disketě vir a zavirovala počítač.

Tak tomu jsme se s chutí zasmáli. Je vidět, že tito lidé nepoužili základní protivirová opatření. Náš externí technický poradce Ing. Dioda Vám proto radí:

 

Než zastrčíte do počítače cizí disketu, musí být počítač náležitě protivirově chráněn. Zvláště nebezpečné je podzimní období. Je třeba nalít mezi tlačítka klávesnice protichřipkový sirup, který je k dostání v každé lékárně. Pro horní tlačítka je vhodná citronová šťáva. Obrazovku potřeme medem ( vhodný je zvláště pampeliškový, protože včelí je hustší a často se stane, že není na obrazovce nic vidět). Pokud se již stane, že se Vám vir do počítače dostal, doporučuji na obrazovku teplé zábaly a nechat počítač alespoň 2-3 dny ležet.

Redakce mne požádala, abych vyzkoušel, jak jsou čtenáři na příchod takového viru připraveni. Proto vypisuji soutěž o nejzákeřnější vir. Stačí, když svůj vir přihrajete na disketu BK , kterou dostáváte. Ukřivděni se ale nemusí cítit ani ti, kterým chodí BK emajlem. Ti mohou zaslat prázdnou disketu pouze s virem do redakce. V říjnovém čísle potom pošleme zdarma všem čtenářům vir, který v naší soutěži vyhraje a jeho tvůrci zašleme jako odměnu sadu papírových kapesníčků s emblémem BK.

Ing. Dioda

 

 

Poznámka- v dnešním čísle nenajdete příspěvky pana Kroupy, protože disketa jím dodaná vykazuje poruchu a není v silách redakce ji otevřít. Omlouváme se tímto i Františkovi.

 

 

 

 

Ve třetím čísle našeho plátku jsme přinesli zprávu, že Venouchovi musela být amputována ruka. Dnes, téměř dva měsíce po této události, jsme se vydali za Venouchem na návštěvu a při té příležitosti jsme mu položili několik otázek. Sami posuďte, jak se žije bez levé ruky.

Za Bastarddorfský kurýr se ptal Vepř.

Vepř: Ahoj Vašku, dlouho jsme se neviděli, ale nesmíš se divit. Dobře víš, že handicapovaní (už to slovo: hand-ruka, cap-kaput) jsou tak trochu, ehm..., vyřazení ze společnosti nás, normálních, obourukých lidí.

Venouch: Hm.

Vepř: Ale to jen tak na okraj. Přejděme qvěci. Naše čtenáře by jistě zajímalo, jestli jsi to s pojišťovnou uhrál na trvalé následky a kolik ti to hodilo?

Venouch: Jistě, že jsem to zkoušel, ale oni pořád mleli svoji, že prej mám ještě jednu ruku a že mě nic nedaj a ať si na ni dám pozor, že by se mě prej mohla stát nehoda a mohl by mi na ni spadnout kámen a tím bych přišel i o ni.

Vepř: Jakej kámen?

Venouch: Pracuji totiž v pěkovském kamenolomu. Jinou práci jsem nesehnal.

Vepř: A co SPT TELECOM?

Venouch: Dali mě výpověď. Zdůvodnili mě to tím, že prý nedokážu udržet pahýlem sluchátko u ucha, což je vlastně pravda, a taky neumím pracovat na počítači. Může za to částečně moje učitelka v mateřské škole, která mě i s mým PC posadila tenkrát doprava ke zdi, takže jsem musel ovládat myš levou rukou. Na pravou jsem se už nesnažil přeškolit, nepovažoval jsem to za nutné, teď bych si za to s chutí nafackoval...

Vepř: Ano. Pověz mi něco o svém novém zaměstnání. Nejsem si vědom, že v Pěkově je kamenolom!?

Venouch: Ale je. Pod Ostašem, když půjdeš za norou do kopce, nemůžeš to minout. Jednou tam prej Ježek a spol. pořádali jakousi kuželkářskou akci, ale to se v lomu ještě nepracovalo.

Vepř: Ano, teď si vzpomínám. Na té akci kuželkářů jsem také byl. Bohužel, už si z toho moc nepamatuju. Ale zpět. Jaká je tvoje pracovní náplň a kdo je vlastníkem lomu?

Venouch: Lom před časem koupila švýcarská firma SWATCH. Této investici prý předcházel dlouhodobý průzkum kvality zdejšího písku. Je zde nejjemnější písek v Evropě. Mým úkolem je rozbíjet kladívkem malé kameny a vzniklý písek naložit speciální lopatkou do skleničky. Ty uzavírá můj nevidomý spolupracovník Karel, sám bych to jednou rukou nezvládl. Potom to celé posíláme do Švýcarska a oni ten písek dávají do přesýpacích hodin.

Vepř: Hm. Zajímavá práce, ale září z tebe optimismus a dobrá nálada, skoro jako tehdy, když jsi ještě měl obě ruce. Přesto se musím na závěr zeptat. Existuje něco co jsi chtěl dokázat a nyní nemůžeš? Myslím třeba jako zahrát v tenise obouručný backhand, nebo používat při škrabání brambor škrabku pro leváky?

Venouch: Ano, já ti rozumím. Je tady jedna taková věc. Chtěl jsem se stát skautem a toulat se s kamarády po okolních kopcích a podepisovat jim nováčkovské zkoušky jako za mlada.

Vepř: A co ti v tom brání?

Venouch: Skauti si teď totiž, na důkaz přátelství, podávají levou ruku a tu já nemám...

Vepř: Děkuji Ti za rozhovor.

Venouch: Není zač.

Vepř: Jó, málem jsem zapoměl...

Venouch: Co ještě...?

Vepř: Chceš prdu?

(rána)

Venouch: Au, co si to...!?

Vepř: Máš ji.

 

 

Jedna zpráva do Bastarddovských aktualit:

 

V sobotu 25.4.99 v 17.25 hod. jsem čekala na Bastarddovské vlakové zastávce na spoj do Prahy. Ke svému úžasu jsem zde spatřila čekající rodinu Drechselovou ze Źďára, což by ještě nebylo tak nic mimořádného, kdyby kromě Vlastičky s nimi nebyla i Jitka, dříve 3 roky nezvěstná, po níž údajně pátral i Interpól. Doprovázel ji německy mluvící muž. Obě dvě osoby odcestovaly vlakem do Prahy a potom údajně letecky do Paříže.

(pozn. redakce: proslýchá se , že onen německy hovořící muž byl Jitčin pasák řeckého původu)

 

 

Jarní zamyšlení pesimisty

 

Tak už tu máme jaro v plném proudu a dříve než se nadějeme, bude tu zase léto. Pro některé brzy nastane máj - lásky čas; takoví se už nemohou dočkat, až svoji drahou polovičku alespoň políbí pod rozkvetlou třešní; jiní nahazují udičku a pevně věří, že přesně tu svoji pravou najdou určitě letos v tomto nejhezčím ročním období.

 

Jiní mají ale úplně jiné starosti: netrpělivě jezdí prstem po mapě a plánují, kam že se to letos vydají na dovolenou. Shánějí průvodce, nejlevnější autobusy a jakékoliv informace o zemí, kde toto léto zažijí své dobrodružství na cestách; aktivnější se k tomu učí pozdravit a poděkovat v nějakém krkolomném jazyce a spíše než lidskou bytost připomínají chodící mapu, protože v hlavně už nemají skoro nic jiného, než tu svoji vysněnou zemi.

 

Jsou i jedinci, kteří se však takovými starostmi vůbec nezabývají: Právě totiž začali podnikat, jako jedna moje kamarádka, nebo našli nové výnosné zaměstnání, kterému se věnují se vší vervou. Ti svědomitější z nás si letos dovolenou ani nevybírají.

 

Takže můžeme říct, že jaro “dokope” většinu jedinců, aby ve svém životě udělali nějakou změnu - jde to ostatně snadněji než v zimě, kdy má člověk problémy, aby ráno za tmy vůbec vstal (natož ještě přemýšlet o nějakých změnách !)

 

Takhle to alespoň vidím já.

 

Ano, jaro je i mé nejhezčí roční období a musím přiznat, že poslední 2 - 3 roky jsem plánovala, že odjedu pracovat znova někam do ciziny tak na čtvrt roku, třeba i zadarmo, nebo alespoň dám v práci výpověď a začnu v jiném oboru. Tomu v nebi se to ale asi moc nezamlouvalo.

 

Najít práci legálně (bohužel nemám moc pevné nervy na to, abych se někde schovávala na WC před policajty) - i zadarmo, jakoukoli mimo au-pair v cizině pro nestudující se zdá být téměř nemožné (nebo mají čtenáři nějaký nápad?) Bohužel, ani naše vlast už není nakloněna fluktuantům, jak jsem na vlastní kůži zjistila po celých usilovných dvou letech práce u jediné firmy, (buďte rádi, milánkové, když máte vůbec nějakou židli!)

 

Tak si chodím na výlety po našem okolí a východních Čechách, vycestování do zahraničí už mě tak netáhne, maximálně někde v Evropě výlet na pár dní, protože jsem zjistila, že turistika se dá provozovat v moc pěkných oblastech jen pár kilometrů od našeho bydliště nebo v Polsku a a na své si přijdou i spořínkové. O romantice pod třešní si teď už myslím svoje; chodím si do práce a z práce, často jí je tolik, že si v pracovní době opakuju francouzštinu a těším se na to, že nějaká z těch výše popsaných změn přijde když ne na jaře, tak snad přeci jen v zimě.

(JP)

 

- trocha pornografie nikoho nezabije

Od přítele Kroupy jsem dostal z neznámých důvodů pornografický časopis Extáze . Co je ale zajímavé, časopis pochází z roku 1994. V těhletěch věcech už nikdo nic nevymyslí ( zpívá skupina Visací zámek), říkám si. Potom se ale odhodlávám k pokusu. Trochu rudý zakupuji u kiosku z čistě badatelských důvodů nejnovější číslo tohoto časopisu a pouštím se do výzkumu. Copak je nového ve světě pornografie?

Již obálka jeví jisté odlišnosti. Na časopisu z roku 1994 ( pro zjednodušení budu označovat jako Kroupův ) je pouze jediné , z části obnažené děvče. To chlapci z mého (tak budu označovat novou Extázi) časopisu na nás chrlí sprosťačinky již z obalu. Vidíme zde ukázky z několika příběhů , které najdeme uvnitř. Nejsou sice vidět genitálie, nápisy pod obrázky jsou ale i na můj vkus dosti drsné ( a to jsem od žáků Ságnera a Píra z deváté třídy zvyklý na hodně tvrdá slova). Otevírám zároveň oba časopisy. První stránka je již úplně nově koncipovaná. Kroupův časopis nabízí pouze jediné děvče na telefon, můj časopis jich nabízí hned 30. A samotné příběhy? Kroupův časopis jich obsahuje 5, můj 9. Kde se vzalo v mé Extázi tolik místa? Nikde, počet stran je shodný.Příběhy v mé Extázi jsou na menších fotografiích. Co je ale hlavní- nikdo nás tu nezatěžuje oblečenými pornoherci. V Kroupově šasopisu se ještě hraje na čtenářovu fantazii. Herci sedí na první fotografii u stolu v kuchyni- viz. příběh Nečekaná návštěva. , příběh Vášnivá knihovnice nás zavádí mezi regály s literaturou. Něčím podobným dnešní Extáze neztrácí čas. Již prvním snímkem se zpravidla ocitáme uprostřed děje. Každý správný konzument pronočasopisů ví, že u fotografií je i tištěné slovo, kde nám aktéři ( obávám se ale, že to bude spíše nějaká stará znuděná redaktorka) sdělují peprnými slovy svoje pocity a dojmy ze soulože. I zde došlo ke změně . Kroupovci jsou trochu více upovídaní- úvod, jak se vášnivci seznámili, někde zabírá i téměř polovinu strany (např. příběh Půlnoční překvapení). To by si v mojí Extázi nikdo nedovolil. Maximálně v jedné větě se dozvíme, kde se dvojice či skupinka naháčů našla . Samotný text je kratší, písmena menší, slova o to údernější.Některé rubriky v nové Extázi zcela vymizely- např. plagát z prostřední strany- dvoustranu využili noví tvprci k příběhu Nadržená Marie. Kroupovci se pokusili zapojit čtenáře- čtenářská soutěž, kde měli k pornofotografiím čtenáři sami vymyslet příběh. Něco je zase navíc v mé Extázi- dvojstránka s názvem “ Semeníme, stříkáme, cákáme a tečeme”,jejíž název mluví sám za sebe.Najdeme zde i dopisy jisté Yvetě, kde se ukájejí psaví čtenáři líčící Yvetě , co by s ní všechno dělali a Yveta jim vždy odpoví, že právě to ji láká.Vyloženě nechutné jsou ale fotografie z postelí čtenářů. Nechápu, kde může ošklivá tlusťoška na obrázku vzít tu odvahu, poslat svůj snímek s okurkou do časopisu.V obou časopisech zůstává poradna.a reklama na pornokazety. Moje číslo nabízí jako návnadu i několik fotografií z příštího čísla.

Co říci závěrem? Některé změny jsou k lepšímu, jiné podle mne časopisu uškodily. Moje představa ideální Extáze je kompromisem obou trendů. Nevylučuji, že pokud se mi podaří přemluvit některé čtenářky ( u čtenářů to jistě problém nebude) k fotografování, mohli bychom si již v příštím říjnovém čísle vychutnat pornografickou přílohu. Nic ale neslibuji. Vše leží doslova na Vás, milé čtenářky.

 Jos.

 

aneb

Sláva vítězům, čest poraženým

Datum 25. 4. 1999 se nesmazatelně zapíše zlatým písmem do bastarddorfské kroniky sportovních akcí. Na neutrální půdě, známé pod názvem COPA CABANA v Bukovici, se uskutečnil dlouho očekávaný fotbalový zápas mezi týmem Bastarddorfu a Police. Po více než dvouhodinové bitvě se podařilo zkušenějším a starším pánům z Bastarddorfu uhájit nejtěsnější jednogólové vedení a porazit tak Polici 5:4. Kolik námahy a snahy skloubených do téměř exhibičních pasáží prošpikovaných těmi nejlepšími finesety střídajících se s bezradností a nic neřešících soubojů daleko v louce za hranicí hřiště předcházelo tomuto skóre, to si dovede čtenář jen stěží představit. Náhodnému divákovi se až mohla kousnout pumpa, když mezi 60. a 65. minutou zápasu poličáci nastřelili 3x břevno a 2x tyčku bastarddorfské branky. Ale pěkně od začátku. Ve dvě hodiny se sešli všichni hráči na hřišti. Všichni, až na jednoho. Byl jím kompletně celý tým z Bastarddorfu. Nakonec se dostavili, byť se čtvrthodinovým zpožděním, ale mohlo se začít. Vlastně nemohlo, nebyl míč. A tak se ještě chvíli čekalo, až se vyřeší i tento malý detail. Pak to Hrošule, známá čtenářům BK pod přezdívkou Andrea Donatelli, odpískala a všechno se to dalo do pohybu. V brance Bastarddorfu se objevila snad největší hvězda současného fotbalu - Norek, který se blýsknul ve 36. minutě bravurním zákrokem, když pravačkou vytlačil za bránu téměř nechytatelnou střelu a v levačce přitom třímal lahev piva. Při tomto zákroku se však několik kapek této vzácné tekutiny vylilo a Norek se po zápase k tomuto okamžiku vrátil slovy: "Kdybych byl bejval věděl, že to vycákne, tak bych po tom balónu nešahal..."

Police začala velkým náporem a dvěma rychlými góly si vytvořila počáteční náskok. Potom jaksi poličáci usnuli na vavřínech, čehož využil pohotový Polly a snížil obtížnou falšovanou střelou k odvrácené tyči. Po tomto vyškolení mě jsem musel jít střídat. Do brány se postavil Hoyas a než si stihl nazout rukavice, bylo vyrovnáno. V tom momentě narostla starším pánům křídla a po brankařově chybné rozehrávce pohotově zvýšili na 3:2. Poličáci ještě stihli srovnat penaltou, kterou zkušeně proměnil Zomba. Kopala se proto, protože si Detektiv spletl fotbal s volejbalem a zahrál výtečně rukama. Dva góly do pomyslné sítě poličáků už jen dokonaly dílo zkázy a Bastarddorf triumfoval. Police sice ještě v závěru snížila na rozdíl jediného gólu, ale to bylo opravdu vše. Ještě dlouho po zápase se u Berků hovořilo o tréninkových metodách jednotlivých hráčů a pivo bylo jemné a lahodné...

pro Bastarddorfský kurýr

Veprs

 

 

Konečně chci dát gól, říká Zomba

Bukovice (vep,ČTK) - Polický tým se pokusí překonat určitou herní krizi v příštím zápase s vedoucím týmem tabulky, Bastarddorfem. "Musíme vyhrát, cokoliv jiného bude neúspěch," říká polický útočník Zomba.

Mužstvo prožilo čtyři mizerná kola, prohrálo ve Finke a 25.4. v Bastarddorfu, doma sice zdolalo Enit i Flin Flon, ale jen hubeným a šťastným výsledkem 1:0.

Veprs: Co se dělo po prohraném derby s Bastarddorfem?

Zomba: Měli jsme pohovory s trenérem Řehákem. Opravdu teď nehrajeme dobře a hodně se mluví o nás útočnících. Vlastík nedal na jaře ještě gól a já jen jeden. Konečně to chceme prolomit.

Veprs: Co se musí změnit, aby Police příště uspěla?

Zomba: Můj osobní názor je, že vždycky hrají dobře dva tři lidi, v dalším zápase zase jiní, ale nikdy ne celé mužstvo. Musíme se zvednout a jet všichni na plno jako třeba loni v poháru proti Dynamu Čerepovec. A proč nedáváme góly? Chybí hra po křídlech, dřív lítalo ze stran víc balónů, a tím jsme se dostávali do šancí. Bohužel nám nepomáhají ani diváci, čtyři na zápas s Bastarddorfem je pod úroveň klubu. Kdyby chodilo patnáct nebo 20 jako ve Finke, pak soupeře spíš přejedeme.

Veprs: Bastarddorf prý nastoupí bez svého klíčového hráče Norka. Je to pro vás velká výhoda?

Zomba: Tím se nezabýváme, určitě ho někdo nahradí. Třeba Franta Kroupa je stejně nebezpečný hráč. Bastarddorf bude bránit a vyrážet do brejků, tak proti nám hraje každé mužstvo. Ale právě Bastarddorf touto taktikou proslul a díky ní je v tabulce první.

Veprs: Je skutečně největším soupeřem v boji o titul?

Zomba: Uvidíme po zápase. Nejnebezpečnější bývá většinou ten, kdo má nejvyšší cíle. My a Bastarddorf myslíme stejně vysoko!

Veprs: Děkuji za rozhovor.

 

 

 

 

Příspěvek do B.K. č.5:

 

rubrika FKÚ (federální kriminální ústředna) pátrá:

Známá detektivní kancelář se sídlem ve Žďáře nad Metují vyhlašuje celostátní pátrání po občanovi České republiky, který se dopustil závažného trestného činu v oblasti hospodářské kriminality. Hledaný ve večerních hodinách 13.března tohoto roku s největší pravděpodobností odcizil veškerý materiál pro páteřní plynovod včetně nákladního automobilu IFA. Majiteli nákladního automobilu východoněmecké provenience není jasné, jakým způsobem hledaný nastartoval “ten starej křáp” a jak odjel z místa činu. K technickému stavu vozidla nám majitel sdělil, že vozidlo v čase odcizení nemělo autobaterii. Poberta si zřejmě dopomohl k nastartování bateriemi z příruční svítilny umístěné v kabině vozu.

Podle náhodné svědkyně ze Žďáru, která nechce být jmenována, se jedná o mladého asi 20-ti letého muže s nevinným výrazem ve tváři. Jeho podoba se velice blížila známému recividistovi, jeho foto z naší kartotéky viz. níže.

 

Hledaný měl na sobě černé lehce ošoupané džíny (viděno přes zpětné zrcátko), ušmudlaný vlněný svetr s kavkazským vzorem. Boty nebyly skrze zavřené dveře kabiny nákladního automobilu vidět. Je možné, že při spáchání činu byl bos(s). Též výška postavy povedeného řidiče nebyla patrná, neboť seděl za volantem a upaloval pryč z místa činu směrem do centra Žďáru. Jeho tmavohnědý účes ve stylu 70-tých let (vlasy přes uši) ho dělal mladším. Je nanejvýš pravděpodobné, že hledaný změnil svůj vzhled tím, že se nechal ostříhat.

 

Žádáme všechny kadeřnice z celé ČR, které stříhaly po 13-tém březnu osoby odpovídající popisu hledaného, aby neprodleně poskytly informace do redakce B.K. (tel.: 0447-96240). Dále žádáme osoby vyskytující se v inkriminovaný okamžik spáchání trestného činu mezi Ždárem a Bukovicí o spolupráci při pátrání. Svoje postřehy můžete sdělit na velitelství Detektivní kanceláře ve Žďáře na telefonním čísle 0447-94839 nebo osobně (pracovní hodiny SO-NE, 10.00-10.30 hod.).

-fkú-

 

 

Inzerát

 Pro svého kamaráda hledáme sparing-partnera na silniční cyklistiku, MTB, plavání, přespolní běhy, dálkové pochody, surfování a běžkování. Předpoklady: sebevědomá osobnost s extrémně vysokou ctižádostí, která se jen tak nesmíří s porážkou. Povrchní vztah a vysoká kritičnost vůči ženám, na škodu není ani domýšlivost a politická nevyhraněnost. Pohlaví nerozhoduje

(ale čím větší, tím lepší). Zájemci mohou nechat vzkaz v redakci BK (v kulturní rubrice).

 

Malé upozornění- byl jsem tázán, zda pan František Kroupa nejsem náhodou já sám. Odpověď? Ani náhodou.Pátrejte dál! Jos.

 

 

 

 

Majáles

 

Ve středu 12.5. měli svátek všichni studenti, neboť na pražským Jižáku se konaly studentský slavnosti Majáles. Kdo se chystal projít obří nafukovací branou s reklamou na povzbuzující nápoje typu Erektus, musel i ucítil vůni desítek, ne-li stovek do zlato-ruda vyvedenejch klobásek, které se tu na obří pánvi smažily. Po straně sportoviště stálo několik pivních osvěžoven a na umělohmotný ploše hřiště se válely mraky studentek a studentů z VŠCHT, VŠE i odjinud.

Avizovaný koncert měl začít už ve 4 odpoledne, dorazil jsem tedy pro jistotu už na 20. hod, abych nic nepropás. A vyplatilo se to. Měl jsem čas bloumat areálem a hledat v tom moři mladýho masa známé skauty. A taky že jsem zanedlouho objevil Křižáka a jeho partu. Skauti se zkrátky neztratěj!

Za chvíli začali hrát hoši ze skupiny Lety mimo, všichni tak nějak polehávali a tak jsem si v klidu na ploše zbaštil jogurt a dvoje vlnky. A asi po půlhodince to začlo! Na pódium vkusně smontovaný z lešenářskejch trubek se vyvalily Tři sestry! Baculatej a polonahej Fanánek Lou Hagen pozdravil už řvoucí metalovej kotel, hroziče i nevinný studentky a dokonce i ministra školství, kterýmu věnoval i úvodní píseň Průša je úchyl. Refrén zpívali snad všichni. A hned na to přišla Ztráta imunity. Musel jsem si vzpomenout na Araba a chtě nechtě řvát se všema jako za starejch časů na skautskejch akcích. Následují Kunratice 2 a další kousky, který znám jen matně, to však nebrání tomu, aby se zpívaly refrény. Nohy podupujou do rytmu, pod nima se drtí sklo pivních flašek, nad hlavou lítaj PET láhve a kelímky se zbytkem piva - prostě atmosféra jak má bejt! Při písních Nechci do ústavu, Punkovice, Život je takovej nebo Sovy v mazutu jsem už ve svým živlu a  skáču jak dreml. Fanánej občas ohlásí stav zápasu ČR-Kanada, ale nepříznivý skóre nám nemůže akci zkazit. Vzpomínám na Jozefa při písních Básník nebo Láďa jede autobusem. Harmonikářka Supice se usmívá a písničky, co začínaj jak skotský balady, se měněj v taneční metl, jakej máme rádi. Dylanovskou baladu nám v česko-slovensko-anglický verzi předzpívá Magor a už tu je poslední skladba - oblíbená Zelená. Diváci jsou ve výborný náladě a 3 sestry se nenechaj dlouho přemlouvat a pár kousků přidávaj. Dokazujou, že právem patřej mezi naše nejoblíbenější tancovačkový kapely. Po posledním přídavku světla zhasnou, každej už tuší, že víc z nich nedostanem. Za pár vteřit je ale slyšet kyda jako hrom a vedle hřiště vybuchujou první petardy. Ohňostroj ještě umocňuje naše emoce a při posledním obrovským hvězdným deštníku se cejtím šťastnej jak malej cip.

-ppp-

 

 

 

Vážený pane doktore.Jsem dvacetileté děvče, spíše tiché a uzavřené povahy . Těžko se mi o tom píše, ale mám strach, jestli nemám nějakou sexuální úchylku.Posuďte sám. Popíšu Vám jednu takovou moji typickou noc.

Večer se již nemohu dočkat, až si pustím video s novým pornofilmem. Na zahřátí si dám “klasiku”, pak si pustím “sadíčko” a nakonec mám moc ráda “sex se zvířaty”- zvláště mě vzrušují úhoři. To se již ale soukám do svého latexového obleku. Protože latex ale tlumí bolest, sešvihám se před strojením ještě trochu bičíkem. Dnes poprvé provětrám i svého robertka ve tvaru ajfelovy věže. I když musím na záchod, samozřejmě nejdu. Moč a fekálie budu dnes ještě potřebovat. Hodím do sebe pár antikoncepčních tabletek a na sebe starý kabát. Do tašky si vezmu ještě pár rekvizit a vyrážím do ulic. Pokud někoho potkám, hned rozepnu dědův kabát. Jsem na vrcholu blaha když vidím to zděšení nic netušícího chodce. Nejraději mám ale děti. Dítě chytím a smýkám jím po svém těle, takže to na mě působí jako ohmatávání. Nedávno jsem to ale trochu přehnala. Znásilnila jsem malého chlapečka. Snažím se dostat někam, kde je více lidí pohromadě. Nejlepší je třeba oslava vítězství nějakého fotbalového klubu. Vletím k nim do šatny pod záminkou, že chci jen autogram. Odhodím kabát a pokud chlapi nechtějí dobrovolně , všechny je znásilním.( nejraději po skupinkách po čtyřech až pěti) . Jednou se mi stalo, že s hráči oslavovaly i manželky- to byl teprve nářez. I když vím, že by tyhle věci měl dělat každý dobrovolně, většinou to nevydržím a všechny nakonec pokálím.

A pak už peláším městem na moji další oblíbenou zastávku. Z tašky vyndávám kámen a rozbíjím okénko u Policie. Policisté mě odvlečou dovnitř a báječně spoutají. Obyčejná pouta ( tzv. klepeta) mě ale příliš neuspokojují a tak poprosím o silné rezavé řetězy. Policistům stále sprostě nadávám .Většinou to nevydrži a začnou mě mlátit obuškem. Po dvou hodinách bušení mají již hoši ale většinou dost a tak mne vyhazují zase na ulici.

Jsem již trochu vysílena, ale v žádném případě ne uspokojena. Moje kroky mě vedou do nemocnice. Vbíhám na porodnické oddělení- gravisex-to je moje. Budoucí maminky většinou nechápou, o co mi jde, ale i tak je to dost vzrušující. Nakonec přepadnu ještě sestřičku , která mi musí dát můj vytoužený klystýr.

Znavená, ale spokojená se vracím domů, abych ještě stihla dospat nějakou tu hodinku, než půjdu do práce.

Zdá se Vám moje sexuální počínání normální?

 

Náš externí spolupracovník se dnes vyjádřil velmi stručně-

 

Vážená slečno,

myslím, že vaše sexuální chování nijak zvláště nevybočuje z běžného rámce.

Dr.Cynický

 

POZOR

 

 

 

Zatmění slunce- nezapomeňte, že 11.srpna budeme mít možnost sledovat neobvyklý astronomický jev, který se opakuje údajně jednou za 400 let (zdroj informace- Polič a Detektiv). V našich končinách si ho ale nevychutnáme naplno. Kdo chce vidět vše, musí trochu níže- Rakousko a Maďarsko. Na sedm minut se zatemní obloha, zavřou se květiny a údajně půjdou spát i zvířata. Tak nezapomeňte vše řádně zaznamenat do BK! Jos.

 

 

 

V Městské knihovně mně jedna známá řekla, že právě vyráží do Goethe Institutu na přednášku o Kubě, a tak jsem se tam s ní zrovna vydal. Moje znalost němčiny je prabídná, nicméně hnala mě touha dozvědět se víc o této zajímavé zemi, o které k nám docházejí dost rozporuplné informace - naše noviny ji většinou opomíjejí anebo ji líčí jako hladovějící černou ovci postiženou nějakou opovrženíhodnou chorobou.

Poslední kontakt s Kubou mi zprostředkovala zajímavá přednáška jednoho českého cestovatele, který o své takřka skautské výpravě na “ostrov svobody” pohovořil během promítání diapozitivů převážně “kakaových roštěnek”, jak by asi řekl Richard. A zemi líčil celkem v růžových barvách. Vždyť jsme taky byli v Růžové čajovně.

Další převážně pozitivní informace o Kubě mohli čtenáři získat z reportáže známého odpůrce vstupu ČR do NATO novináře Jana Křečka, který na Kubě pobýval během mládežnického festivalu, a nakonec si ještě vzpomínám na relativně nestranný článek v Respektu, který dodala Nadace při ČT Člověk v tísni. A právě tato nadace byla i spoluorganizátorem besedy s předním kubánským disidentem jménem Elizondo Sánchez a s naším bývalým chargé d’affaires na Kubě panem Přibíkem. Besedu v prostorách Goethe Institutu (pro nezasvěcené - za Národním divadlem) zorganizovala studentská Asociace pro mezinárodní otázky.

Pan Sánchez nejdříve obecně promluvil o historické politické závislosti Kuby na Madridu, Washingtonu a Moskvě, o současné politické situaci v obou našich zemích a o situaci kubánských disidentů a to i z pohledu zevnitř, tj. z vězení. Z naší země si během své jednodenní návštěvy chtěl odvézt i inspiraci pro další společenský život na Kubě. (Naštěstí pro Kubánce toho za jeden den snad mnoho nestihne.)

Pan Přibík v úvodu jen shrnul kauzu svého nejmenování velvyslancem (nedostal od Fidela tzv. agrément a vrátil se do Prahy).

Potom se už rozjela diskuse (...jakpak se tohle slovo teď asi správně píše?). Brzo se ke slovu dostala mladá žena, jejíž vidění Kuby bylo ještě růžovější, než pohled výše zmiňovaného cestovatele. Ač na Kubě ještě nebyla, vylíčila ji jako ostrov stability a zabezpečení pro všechny, jako příklad demokracie pro ostatní země. Obecenstvo salónku se už ani nesnažilo skrývat smích. Místy však bylo chování většiny posluchačů až trapné, mladá žena sice určitě patřila do Grebeníčkovi party, ale někdy byly i její názory v něčem asi pravdivé (např. že na Kubě, na rozdíl od ostatních zemí regionu, se neumírá hlady). Pan Sánchez, sám levičák, se zachoval jako pravý diplomat a poděkoval za oživení ze začátku sušší diskuse a paní na Kubu pozval.

V dalším vstupu pak oba hosté líčili Kubu spíše v chmurných tónech. Pan Přibík nám sdělil, že Havanu a Kubu má velmi rád a že si svůj úděl Kubánci nezaslouží. Jsou totiž, cituji, “nejinteligentnějším národem oblasti”. Teď už jen chybělo prohlášení o kubánském nadčlověku.

Ke slovu se dostala slečna, která nám španělsky shrnula svůj učebnicový pohled na věc, a pak nám to radši ještě sama přeložila do češtiny, takže větší část času na dotazy se tak zabila. Posluchači, tlumočník a snad i sám pan Sánchez zívali a sledovali hodinky.

Moderátorce se podařilo zařídil prodloužení diskuse a slova se ujal bývalý velvyslanec ČSSR na Kubě a jen tak se nedal přerušit. Dlouze vzpomínal na dávno zašlou slávu a když došlo na otázku vměšování ČR do vnitřních záležitostí Kuby (viz pomoc disidentům na naší ambasádě) a na personální záležitosti, nechal se pan Přibík svést k sedláckému stylu projevu (občané Bastarddorfu a dalších vesnic snad prominou) a k lacinému zesměšnování nepřítomných bývalých komunistických pohlavárů. Na dotaz, proč už ČR nezastupuje Kubu vůči USA, se mi dostalo odpovědi, že si to už naše strana a asi ani kubánská nepřeje. Takže tuto zřejmě nemorální práci za nás zastanou jiní, třeba Švýcaři, Francouzi nebo jiní “pokrytci”.

Čas na besedu tak vypršel a většina asi odešla domů na večeři a na hokej. Poslední kubánský disident z první generace porevolučních odpůrců režimu Fidela Castra nás ještě varoval, ať si dáváme dobrý pozor. A to hlavně my, mladí, prorože my jsme prý budoucností národa. Děkujeme za radu.

Každopádně si pana Sáncheze musím vážit pro jeho aktivitu, angažovanost, odvahu, smysl pro humor a kultivovaný projev. Za besídky jako ta dnešní mu doma hrozí 1-20 let natvrdo.

-ppp-

 

 

 

aneb- Slunce vychází nad Amerikou

 

 

 

 

Zdar Polici,

u Voka jsem se stavit nemohl , protoze jsem prijel do Prahy v patek

rano rovnou na letiste.

Za vodou je docela dobre. Jak chutna amerika nevim, jeste jsem

nemel takovej hlad aby jsem musel zrat zem. Zato vim jak chutna

zarucene pravej americkej stejk, urcite z nejaky texassky kravy.

Takovej stejk po americku je predevsim velikej, ten co jsem zral

v St. Pol [ psano jak receno ] vazil 16 unci, coz je prej podle mistni

vahy jedna libra tedy asi 0.45 kg. Sezrat pul kila masa na posezeni

asi bude vyzadovat dlouhy trenink. Az budes mluvit s Veprem tak

ho pozdravuj a rekni mu ze takle zle po zradle me snad jeste nikdy

nebylo. To maso asi chce nejaky zvlastni enzimy na traveni. Jinak ti

mohu o stejku vypravovat jeste chvily ale to mohu klidne i o vejcich

na deset zpusobu ala amerika a podobne. Dost se divim ze tady lze

potkat i pomerne hubeny lidi a to nejenom houmlesaky. Toho jsem

taky jednoho videl a byl jen o mallinko cisci nez ty prazsky. tak to by

bylo asi vse o jidle

O vejkendu jsme byli ve Wiskonzinu na chalupe. To je taky peknej

kout kde by se dobre skautovalo. Za celou dobu jsem pomalu z auta

nevylez ale uz jsem videl dost relativme zajimavejch veci: kojota, bobri

hrad, plesatyho am. orla, kolibrika, bizona a pak kupu obycejny zvere.

Po am. zpusobu je tady vsechno veliky. Kdyz les tak 30km dlouhej a

15km sirokej a pekne s asfaltkama at se da vsude dojet. Pritom ty

zvirata jsou tak pitomi, ze se na tech asfaltkach prochazej a narusujou

plynulost provozu.

Jinak zvirata jsou tady vsude. Za 200 let civilizace a misty i mene je nikdo

nestihl postrilet apod. Tady v Brukfildu predmesti cca 15mil far od centra

Chicaga je hafo lesnich parku a Karel krmi srnky kukuricej a tak uz jsem

videl jelenici z mene nez 5m v klidu na me cumela jak ji nesu zradlo do

krmitka a kdyz jsem ho vysypal a pomalu se vzdalil, tak udelala tech deset

kroku a sla se nazrat. Ta by snad jedla i z ruky.

 

Co se tyce zpravy do kurira, tak se doufam jeste ozvu jinak jako kratkej

prispevek muzes pouzit tohle. Snad by to melo mit format Word 6 ale

prej se to pri prenosu pres ocean nejak konvertuje, alespon obrazky

urcite.

Pokud budes chtit volat Keri a neposlala ti jeste tel. tak ma 970-870-6850.

Mej se jak chces, pozdravuj Ancu a vsechny co potkas.

Prave zacina bourka a je potreba koncit.

Slunce

 

 

 

 

 

HRDINOVÉ !

 

8. května 1999 proběhla akce, těšící se velkému zájmu veřejnosti i medií. Touto akcí byl dálkový pochod

Pardubice - Źdár, patřící do serialu dálkových pochodů s názvem Vśechny cesty vedou do Žďáru.

Start byl určen na pátou hodinu ranní od zámku v Pardubicích. Ale kvůli nespolehlivosti dopravce, který se

pro účastníky nestavil v domluveném čase, se start odložil na 05,30.Dopravce si ale vyslouží i velkou pochvalu- viz dále.

Na startovní čáře stáli čtyři borci. Tři muži a dokonce jedna žena. Pavel Polič Pinkava, Hans Landa, paní Tyčka a jen kousek jsem chtěl borce doprovodit já- Josef. Akce pro mne začala zajímavě již v noci, kdy jsme přespávali u Landů. Toto místo má promne zvláštní kouzlo v tom, že se mi zde ještě nikdy nepodařilo usnout. Ani tato noc nebyla výjimkou. Počítal jsem ovečky i svoje bývalé lásky, ale nic nezabralo. Dokonce se mi zdálo, že v obýváku, kde mám batůžek, někdo chodí. Jdu se podívat a ono se mi to nezdálo. Velký rezavý kocour mi vlezl do batohu a pochutnával si na mých párečkách.

No zkraťme to . Stojíme v Pardubicích u zámku a před kamarády je nějakých 85km. Můj cíl- Hradec Králové. Nemám totiž vhodnou obuv. Moje jediné tenisky mě tlačí a tak zůstaly doma. Jako náhradu jsem použil letní sandálky. To nebyla dobrá volba. Po třech metrech u jedné z nich upadá přeska. Dobrý přítel Landa mi zapůjčuje jinou “vhodnou obuv”- tzv. horolezecké sandály, které nemají na podrážce jedinou prohlubeň.Cesta pěkně ubíhá, přezpívali jsme si snad už věechny písničky I.Mládka a už bloudíme v lesíku u Hradce. Mám sice puchýře, ale přece se v nejlepším neodloučím- jdu dál. Stále loudím, abychom se v některé vesnici stavili na oběd. Nápad je s radostí přijat, bohužel- otevřená hospoda s jídlem neexistuje. A tak docházíme až do Českého Meziříčí, kde má Pavlína sestru, která nás nakrmí a popřeje nám chvíli odpočinku. Tyčku bere lýtko, kluci jsou relativně v pohodě, já mám chodidla v jednom ohni. Nějak to ale rozcházím, i když je pro mne každý kilometr utrpení. Další cíl? Landovic chatička u Rozkoše. I tam se nám podaří doplazit. Paní Landová má pro nás občerstvení a mast na nohy , jindy nerudný pan Landa se směje a my užíváme chvíle odpočinku. Ještě netušíme, že někteří z nás již dnes budou jen odpočívat. Siesta končí, my se postavíme- tedy všichni s výjimkou mě se postaví a chtějí jít dál. Co to je se mnou? Držím se stolu, abych neupadnul, ale každý krok je pro mne jako stoupnutí na dvěstě injekčních stříkaček. Před sebou mám ještě asi třicet kilometrů, ale tři metry od chatičky k silnici ujít prostě nedokážu. Jak rád využívám techniku, které se jinak přezíravě směju. Landův mobil přivolává záchranářské vozidlo- jeho sestru Martinu. Naštěstí nejsem sám, kdo vzdává. I Tyčka má nakoupeno a když vidí, že já vzdávám, ráda se připojí. Loučíme se s chlapci, kteří se vydávají do večerního lijavce a odjíždíme do Náchoda.Odtud to má jistit autobus do Police. Tady mi to ale dojde. Schůdky do autobusu prostě nedám. Asi bych musel ručkovat po tyči k řidiči, ale to mi připadá dost divoké. Martina nás proto odváží až do Žďára.A tady končí , ale i tak trochu začíná můj a Tyččin příběh. Ráno se objevujeme u Pinkavů. Vítá nás opuchlý Pavel. Chlapci vypráví, jak asi o půl jedné dorazili do Žďára . Pavel zažil pocit absolutního vyčerpání, protože byl jen s vypětím všech sil schopen dojít z návsi ke svému baráčku a cestou se musel neustále masírovat, ale dokázal to. I když se to nezdá , svoje hrdinství jsme dokázali vlastně všichni. Sláva vítězům , čest poraženým- poražených ale toho dne nebylo.

Jos.

 

 

A to je milé děti pro dnešek a dalších několik měsíců vše.Přes prázdniny si pořádně odpočiňte , podnikejte nebezpečné výpravy, padejte ze skal, topte se při sjíždění řek, vyjeďte do oblastí, kde je pořádně nebezpečno, zažijte milostná zklamání-proč? - no přece abychom měli materiál pro říjnové číslo BK, protože to musí být bomba!

Šéfredaktor - Josef Kollert

Obchodní ředitel- Pavel Pinkava

Sporťáci- Hanes a Veprs

Vedoucí kulturní rubriky- František Kroupa

Příležitostný malíř- D.D. Šedek

Grafická spolupráce- Venouch

Grafiku zrušil a na html formát přetvořil- Hanes